fbpx
 

Kas Bendro Tarp Kalėdų ir Rugsėjo?

Kas Bendro Tarp Kalėdų ir Rugsėjo?

Turime kelias ypatingas datas, kuriomis nemažai kompanijų naudojasi tam, kad paskatintų pardavimus ar primintų apie save klientams. Kaip pavyzdys – back to school akcijos bei reklamos, matomos rugpjūčio – rugsėjo mėnesiais (straipsnį apie tai rasite paspaudę ant nuorodos). Kokia sekanti data, kuri bus ypatingai svarbi tiek B2B, tiek ir B2C segmente dirbančioms kompanijoms? Be abejo – Kalėdos.

Kalėdos įmonėms sukelia ir džiaugsmą, nes dažniausiai padidėja pardavimai, ir nemažus galvos skausmus, nes reikia galvoti, ką padovanoti, ir kas svarbiausia – kaip padovanoti, kad ryšys su klientu/partneriu ar kolega ne tik išliktų po švenčių, bet ir tą ryšį sustiprintų. Štai pora patarimų, kaip šiuos tikslus pasiekti:

  1. Atkreipkite dėmesį į tai, ką norite akcentuoti dovanodami pasirinktą dovaną.

Valingai ar ne, dovanodami dovaną rodote ne tik dėmesį, bet ir komunikuojate tam tikrą žinutę. Reikia prisiminti ne tik tai, kiek ji kainuoja, tačiau ir tai, ką būtent vienokia ar kitokia dovana norite pasakyti. Kaip antai, norėdami akcentuoti tai, kad Jūsų kompanija yra inovatyvi, nedovanosite savo klientams gertuvių su logotipu, kurių esminis skirtumas nuo matomų maximoje yra tas, kad jos pažymėtos jūsų įmonės logotipu. Tad ką daryti, jei norite išsiskirti savo dovana ir padaryti taip, kad klientas aiškiai suprastų jūsų žinutę? Tai padaryti padės trys faktoriai: forma, medžiagiškumas arba funkcionalumas. Įmonė, kurią atstovauju, siūlytų aiškiai parodyti jūsų įmonės inovatyvumą bei tuo pačiu nustebinti klientą dovana su logotipu. Tam, kad būtų paprasčiau, panagrinėkime pavyzdį. Įmonė X, kurios specializacija  vandens buteliukų gamyba, nori pasveikinti su Kalėdomis geriausius darbuotojus, partnerius ir stambiausius klientus. Įmonė apsibrėžė, kad iš viso jų apie 75 ir šiemet nori skirti iki 30 eur. dovanai. Šiuo metu jie dairosi į išorines baterijas, termo puodelius bei pinigines. Štai kaip atrodo tradiciniai variantai:

verslo-dovanos-su-logotipu-multidoraKas su šiomis dovanomis blogai? Iš principo – nieko. Tiesiog standartinė dovana, kurią gavęs jūsų tikslinis asmuo ja arba naudosis, arba pasidės į stalčių. Kas lemia, jog jūsų žinutė per dovaną gavėjo nepasieks. Tad štai, ką galėtumėte rinktis tam, kad pabrėžtumėte savo kompanijos inovatyvumą:

verslo-dovanos-su-logotipu-multidora1Visi šie daiktai turi naujausias technologijas ir/arba apjungia tradicinius produktus su inovatyviais sprendimais. Išorinė baterija su bevieliu krovikliu, termo gertuvė su bevielėmis ausinėmis bei piniginė, kuri turi apsaugą nuo bekontakčių duomenų vagysčių. Tai padės ne tik užtikrinti, kad produktas bus naudojamas, bet ir aiškiai iškomunikuos žinutę, kad kompanija X yra inovatyvi net ir savo santykiuose su klientais/darbuotojais ar partneriais.

2. Neskubėkite, bet būkite pirmi.

Tam, kad dovana būtų įsimintina, Jums reikia maksimalaus įspūdžio. Didžiausio įspūdžio efektas šiuo atveju gali būti pasiektas dviem būdais: 1) įteikite dovaną klientui pirmieji, taip sukurdami unikalią galimybę jai atsiskleisti; 2) išsiskirkite jos įpakavimu bei pačiu turiniu. Aptarkime abi galimybes.

Turint ribotą biudžetą, tačiau norint išsiskirti bei palikti malonų įspūdį, rekomenduotina pas klientus keliauti ne gruodžio viduryje, bet jo pradžioje ar net lapkričio pabaigoje. Šios minties pagrindimas yra labai paprastas: klientas ar partneris Jums galės skirti daugiau laiko, nes didelė tikimybė, kad paskutinės minutės darbai dar nebus pradėję intensyviai degti, o ir dovanų, didelė tikimybė, kad tokiu metu dar tikrai nebus gavę. Nauda Jums – triguba. Išskirtinis dėmesys, nulinė konkurencija ir puiki galimybė stiprinti ryšius.

Antrasis variantas kiek sudėtingesnis, tačiau taip pat įgyvendinamas. Šioje vietoje darome prielaidą, kad keliaujate pas klientą gruodžio viduryje ir Jūsų dovana turi: nukonkuruoti jau gautas dovanas bei pritraukti dėmesį tam, kad įspūdis išliktų ilgesnį laiką. Tai padaryti galima keliais būdais: dovanojant netradicinį produktą (pavyzdžiui, projektorių mobiliajam telefonui) arba dovanojant tradicinį produktą su logotipu, tačiau įpakuojant jį netradiciškai, taip suteikiant dovanai daugiau emocinio svorio.

Projektorius-mobiliajam-telefonui-su-logotipu-multidora

 No Comments

Post A Comment